Izola (közhasznú) Sportegyesület
Rövídített nevünk: ISC (IZOLA SPORT CLUB)
Gödi székhellyel rendelkező közhasznú egyesület vagyunk 12 alapítótaggal. Tagjaink között van sportszakember, jogász, rendezvényszervező, környezetvédő, marketinges, grafikus, médiaszakember.
Hagyományteremtő céllal szeretnénk kistérségünkben közösségépítő rendezvényeket megvalósítani. Szomszéd városainkkal egy jó kapcsolatot, együttműködést kialakítani.
Fő célunk:
Napjaink elvárásainak megfelelő, felsőoktatási intézményi testnevelés létrehozása.
Az ISC fő tevékenységei:
Célja :
A településen élők életminőségének, ezen belül is általános egészségi állapotának megtartása, a fizikai kondíció javítása, a széles spektrumú mozgáskultúra fejlesztése, elsősorban a felnövekvő nemzedék számára. A környezettudatos magatartás erősítésében kulcsszerepük van a polgároknak, közösségeknek, szervezeteknek.
Feladata:
A közösségi erőforrások mozgósítása. A rendezvényen szereplő programok megismertetése, új, modellértékű mechanizmusok megalkotása, kipróbáltatása. Ez egy többlépcsős folyamat, mely Göd település lakosságának informálásával, helyi önkéntesek aktivizálásával kezdődik, majd a népszerűsítéssel, minél nagyobb számú érdeklődő bevonásával folytatódik.
Ezt követően mind többen kapcsolódnak a kezdeményezéshez és eljutnak a közösségben rejlő mozgósító erő, pozitív élmény adás-fogadás, együttes sportérték megélésén át, a fajlagos életminőség javításhoz.
Az ISC vallja, hogy az egészségfejlesztés nem csak az egészségügyi szektor feladata. Az egészség-prevenció, állapotfelmérés olyan tevékenység, amellyel képessé tesszük az embereket arra, hogy törődjenek önmagukkal, foglalkozzanak egészségükkel és minél több rendelkezésre álló módon javítsák azt.
A települési egészségterv egy programtervezet, amely a település lakossága életminőségének, életfeltételeinek javítását szolgálja. Magában foglalja a kiinduló helyzet felmérését (állapotleírás-egészségkép), ennek alapján egy cselekvési ütemterv kidolgozását és az egészségterv kommunikálásának fázisát.
A közösségfejlesztés, vagy közösségszervezés felfogásunkban elsősorban települések, térségek, szomszédságok közösségi kezdeményező- és cselekvőképességének fejlesztését jelenti. Ebben kulcsszerepe van a helyi polgárságnak, közösségeknek és azok hálózatainak, valamint a helyi szükségletek mértékében a közösségfejlesztőknek is, akiknek bátorító, ösztönző, informáló, kapcsolatszervező munkája életre segítheti, kiegészítheti, megerősítheti a meglévő közösségi erőforrásokat.